Forums

Odczytywanie nazwy nośnika

Runner

Auteur Réponses
Lachu Mercredi 16 Décembre 2009 à 19:03
LachuAnonymous

Cześć.

Chciałbym, by PlayOnLinux automatycznie rozpoznawał czy nie uruchamiamy przypadkiem programu z krążka CD, następnie porównywał nazwę krążka i pliku wykonywalnego z tym zapisanym w bazie(się wprowadzi), by samemu zasugerować ściągnięcie i uruchomienie odpowiedniego skryptu instalacyjnego(instalacji przebiegła by w wydzielonym środowisku). Dodatkowo można by dać opcję sprawdzenia sumy kontrolnej płytki.

Część z opisanych tutaj rzeczy już osiągnąłem przy pomocy skryptów Basha(możemy wykryć, że uruchamiamy program z jakiegoś zewnętrznego medium). Niestety, to w celu realizacji reszty musiałbym popracować z autorami PlayOnLinux.

Czy da się coś takiego zrobić(nazwy katalogów, gdzie podmontowywane są płytki są przekłamywane - jak odczytać prawdziwą nazwę płyty, itd. )?

Byłoby to świetne rozwiązanie - nakłoniłoby nawet część z twórców dystrybucji na dodawanie do nich PlayOnLinux, bo przecież teraz użytkownicy nic nie muszą wiedzieć o WINE/POL, gdyż wystarczy tylko uruchomić autorun.exe(GNOME proponuje coś takiego) lub setup.exe z płytki, a następnie zatwierdzić i mieć połączenie z internetem, by zainstalować program.
NSLW Jeudi 17 Décembre 2009 à 13:59
NSLW

Sugestie na ten temat możesz podsunąć administratorowi projektu Tinou.
Lachu Jeudi 17 Décembre 2009 à 18:37
LachuAnonymous

W porządku, lecz najpierw musiałbym to przetłumaczyć na angielski(lub francuski).